Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybór głośników O2FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wybór głośników O2FL

    u mnie wiadukt zamkneli bo grozi zawaleniem, rozpisali przetarg, po czym otworzyli jeszcze na pol roku, postawili pacholki po obu stronach, zeby nie jezdzic dana czescia bo moze sie zawalic, dali ograniczenie i czekaja

  • #2
    Wybór głośników O2FL

    Zastanawiam się jakie głośniki wybrać w miejsce ori w O2FL. Drzwi zostaną wygłuszone i dodatkowo zamontuje dystanse MDF. Radio zostanie SWING - auto służbowe, więc nie będę zbytnio inwestował. Na razie wykleiłem bagażnik, żeby było trochę ciszej - pomogło bardzo. Możecie podrzucić jakieś sprawdzone zestawy odseparowane, które przyzwoicie zagrają ze swingiem ? Budżet ok 500 PLN. Wzmaka oczywiście nie planuje
    O3 RS TDI DSG

    Komentarz


    • #3
      podpinam się do tematu;
      Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

      mój szkodnik

      Komentarz


      • #4
        Np coś takiego: Gladen/Mosconi
        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

        Komentarz


        • #5
          przyznam się szczerze że dopiero zaczynam rozgryzać temat... zwrotnica będzie do tego też potrzebna?
          Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

          mój szkodnik

          Komentarz


          • #6
            Hertz DSK 165 ja mam takie i fajnie grają (na swingu bez wzmacniacza) montaż w fabryczne miejsce plus dystans (wszystko sie mieści)

            Komentarz


            • #7
              qbec, zwrotke masz w zestawie
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz


              • #8
                Nexus6, gdzie ta zwrotkę podpinasz? Czy oryginalnie jest też jakaś zainstalowana i tylko trzeba podmienić?
                Mój "Batmobil"

                Komentarz


                • #9
                  z tego co czytam to na ori głośniku jest kondensator pełniący taką funkcję...
                  Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

                  mój szkodnik

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez qbec
                    z tego co czytam to na ori głośniku jest kondensator pełniący taką funkcję...
                    Jest, na głośniku wysokotonowym ( 6,8 uF NP ), niskośredniotonowy jest podłączony bezpośrednio...
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez kowal 2002
                      Zamieszczone przez qbec
                      z tego co czytam to na ori głośniku jest kondensator pełniący taką funkcję...
                      Jest, na głośniku wysokotonowym ( 6,8 uF NP ), niskośredniotonowy jest podłączony bezpośrednio...
                      nie wiedziałem na którym więc nie chciałem zgadywać
                      Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

                      mój szkodnik

                      Komentarz


                      • #12
                        a co myślicie o Error ??

                        [ Dodano: Wto 09 Sie, 11 14:59 ]
                        kobar76, a wyciszałeś drzwi ? duża różnica w porównaniu do ori ? radyjko wyrabia ? nie chodzi mi o duuuużą głośność tylko o dynamikę. Jak z basem ?
                        O3 RS TDI DSG

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja zkolei proponuje infinity, mam je zamontowane i uważam że są to niemal głosniki absolutne, POLECAM
                          Gdybyś byl z Wrocka to bysmy sie umówili puścił bym CI dla przykładu

                          403 Forbidden

                          Komentarz


                          • #14
                            Kaziunciu, miałem kiedyś w punciaku Infinity REF coś tam - to nie kappa, ale też grało bardzo przyjemnie. Tak się składa, że bedę jutro we Wrocku - bardzo chętnie bym posłuchał. koło 10:00 bedę miał chwilę podejrzewam. Da radę ?

                            [ Dodano: Sro 10 Sie, 11 14:09 ]
                            kupiłem morel tempo 6 - paczka w drodze !
                            O3 RS TDI DSG

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kobar76
                              Hertz DSK 165 ja mam takie i fajnie grają (na swingu bez wzmacniacza) montaż w fabryczne miejsce plus dystans (wszystko sie mieści)
                              Slychac duza roznice miedzy oryginalnymi a Hertzami?

                              [ Dodano: Pon 15 Sie, 11 08:06 ]
                              Zamieszczone przez kwak410
                              kupiłem morel tempo 6 - paczka w drodze !
                              Daj znac jak zamontujesz jak graja.
                              Respect All,Fear No One!

                              Komentarz


                              • #16
                                fan, Wróciłem z wakacji. Może się we wtorek za to wezmę. Dam znać co i jak !!
                                O3 RS TDI DSG

                                Komentarz


                                • #17
                                  Osobiście polecam Hertz DSK 165 cena przyzwoita i jakość bardzo dobra.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    między oryginalnymi a hertz -ami słychać różnicę - (grają więcej) więcej górą, jest wiecej (jakby wyżej) w sopranach i wiecje w dole bas czysty sprężysty (bez dudnienia) i również jakby wiecej z dołu gra. Chyba w basie równica jest bardizej zauważalna bardziej "naoczna" nauszna , bas gra po prostu zupełnie inaczej dużo dużo lepiej

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez mike007007
                                      Hertz DSK 165 cena przyzwoita i jakość bardzo dobra.
                                      cena niewspolmierna do jakosci, nie powinny kosztowac wiecej niz 30-40 EUR, wtedy cena bylaby OK;
                                      ale przy fabryce wartej z 5 EUR to i tak postep :diabelski_usmiech
                                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Nexus6
                                        Zamieszczone przez mike007007
                                        Hertz DSK 165 cena przyzwoita i jakość bardzo dobra.
                                        cena niewspolmierna do jakosci, nie powinny kosztowac wiecej niz 30-40 EUR, wtedy cena bylaby OK;
                                        ale przy fabryce wartej z 5 EUR to i tak postep :diabelski_usmiech
                                        Do 300 zł nic lepszego raczej się nie znajdzie. Nie ma co sie oszukiwać jak się nie wyłoży 500-700zł jakość dźwięku nieznacznie się poprawi od orginalnego zestawu

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Szanowni koledzy
                                          a czy te głośniki na Bolero zagrają bez wzmacniacza

                                          RAINBOW SAX 265.20
                                          2-drożny system odseparowany 165mm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            TomekRt, zagraja
                                            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              fan, zamontowałem na razie jedną stronę. Drzwi wyciszone GMS-04. Dystanse z MDF. Podłączyłem pod Swinga i się załamałem. Nie wiem czemu ale grają prawie tak samo jak ori. Tyle roboty ..., Na razie zganiam wszystko na wzmacniacz Swinga. Niedługo będę miał wyprowadzony sygnał niskoprądowy z radyjka i wtedy podłącze to pod wzmacniacz. Do tego czasu zrobię drugie drzwi, mam nadzieję. Na razie mi się odechciało...

                                              [ Dodano: Pon 29 Sie, 11 21:30 ]
                                              TomekRt, dobrze ci radzę, lepiej od razu inwestuj we wzmacniacz bo będziesz miał wrażenie, że 500 PLN na głośniki wywaliłeś w błoto. Przeczytaj mój wcześniejszy post !
                                              O3 RS TDI DSG

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                kwak410, nie porownuj "badziewiastych" morelek do Rainbow'ow :diabelski_usmiech
                                                w klasie do 500 zl to jak porownanie malucha do octavii :wink:
                                                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Nexus6, głupoty piszesz. Ja też mogę powiedzieć, że Rainbowy to badziewie. To takie przepychanki niczym nie poparte !!
                                                  O3 RS TDI DSG

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X